MKDNews.com

Жена избодена со нож во центарот на Сиднеј- напаѓачот совладан со гајба и стол (видео)

Жена избодена со нож во центарот на Сиднеј- напаѓачот совладан со гајба и стол (видео)
август 13
13:51 2019

Жена е хоспитализирана откако се здобила со убодни рани во напад со нож што се случи денеска во австралискиот град Сиднеј.

Полицијата успеа да го приведе мажот кој ја нападнал. Тој претходно се обидел со нож да нападне уште неколку луѓе, соопшти полицијата.

Според локални медиуми, пронајдено е и тело во близина на нападот, но засега нема полициски информации дека напаѓачот убил човек.

 

Andrew Denney

@Andrew_Denney

Just witnessed incredible bravery from members of the public and ⁦@FRNSW⁩ officers chasing down a man on a stabbing rampage in Sydney’s CBD. He is now under arrest. ⁦@7NewsSydney

Embedded video

7,317 people are talking about this

Daniel Timms@deadsetdaniel

Video of man being arrested after police operation in Sydney’s CBD on King and Clarence St.

Embedded video

27 people are talking about this

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар