MKDNews.com

Земјотрес во Албанија

Земјотрес во Албанија
август 12
20:45 2019

Земјотрес со јачина од 4,4 степени по Рихтер попладнево го погоди северниот дел на Албанија.

Според Евромедитеранскиот сеизмолошки центар , епицентарот на земјотресот е на 70 километри северно од Тирана на длабочина од 10 километри.

Силниот земјотрес со нешто послаб интензитет е почуствуван и во Црна Гора и тоа во Подгорица , Бар и Улцињ.

Нема информации за причинета штета или повредени.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести