MKDNews.com

Уранија Пировска до Заев: Гнасно, толку од прифаќањето на различностите

Уранија Пировска до Заев: Гнасно, толку од прифаќањето на различностите
август 13
20:50 2019

Активистката и борец за човекови права Уранија Пироска реагира по изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече „Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ја урне Влада“.

„Гнасно по многу основи! Толку од прифаќањето на различностите и нивното почитување! Тешка демагогија било се што се збореше и правеше претходно!“, вели Пироска.

 

Заев: Нема да дозволам еден педер да ја урне Владата! (видео)

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар