MKDNews.com

Тортевски: И промената на името била залудна

Тортевски: И промената на името била залудна
август 26
06:20 2019

Зоран Заев на најтешкиот начин разбра дека почитувањето на правото е највисокиот приоритет. Повисок од влез во ЕУ и НАТО. Помилувањата и амнестиите им даде ветер во едра на криминалците па сега може да излезе дека и промената на името била залудна. Без правна држава не те прима никој, пишува адвокатот Александар Тортевски на Твитер.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар