MKDNews.com

Сватови се степале по свадбената прослава во скопски ресторан

Сватови се степале по свадбената прослава во скопски ресторан
август 16
18:03 2019

Масовна тепачка во која учествувале 13 скопјани избила на 16 август по полноќ, по завршување на свадбена прослава.

Како што информираат од МВР, тепачката се случила пред кафеана на булеварот „Борис Трајковски“, а во неа учествувале две групи.

Во едната биле седум лица на возраст од 53 до 17 години, а во другата шестмина на возраст од 75 до 24 години.

Од скопската полиција информираат дека во врска со инцидентот сочинети се записници за констатиран прекршок според Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести