MKDNews.com

Пожар во Дебрца, огнот се приближува кон првите куќи

Пожар во Дебрца, огнот се приближува кон првите куќи
август 12
20:56 2019

Состојбата со пожарот во Дебрца станува алармантна.

Жителите се екипираат и бараат помош.

Огнот се приближува до првите куќи од селото.

Гори  дабова шума што се наоѓа на тешко пристапен дел, поради што е и отежнато гаснењето.  Во пожарот се зафатени повеќе од 40 хектари шума.

Фото/Видео: Велмеј ФБ

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести