MKDNews.com

Критично: Шумскиот пожар на само 100тина метри од селото Велмеј

Критично: Шумскиот пожар на само 100тина метри од селото  Велмеј
август 14
17:06 2019

Шумскиот пожар кој е веќе 4 ден активен стигна на само 100тина метри до селото Велмеј.
Како што не извести населението во моментов кога е најкритично на терен нема Авиони и Пожарни возила…

Населението се организира само, а веќе огнената стихија е стигната до првите плевни.

Извор: ФБ Велмеј

 

 

Пожар во Дебрца, огнот се приближува кон првите куќи

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести