MKDNews.com

Горат прагови за шини во Куманово (видео)

Горат прагови за шини во Куманово (видео)
август 12
20:49 2019

Повеќе стотици дрвени прагови извадени од железничката пруга во реконструкција горат во близина на железничката станица во Куманово.

Од пожарот се издигнува густ чад.

Праговите се намачкани со катран поради што од пожарот се шири и неподнослив мирис.

Интервенцијата е во тек.

 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести