MKDNews.com

Евакуиран манастир, жителите на готовс: Гори грчкиот остров Евиа!

Евакуиран манастир, жителите на готовс: Гори грчкиот остров Евиа!
август 13
14:26 2019

Голем пожар се активираше во шумскиот дел на грчкиот остров Евиа. Евакуиран е манастир, а на локалното население од три села им било кажано да бидат подготвени за евакуација.

Во гаснењето на пожарот од 3 утрината се активирани 80 пожарникари со 39 возила, четири авиони и два хеликоптери, јавуваат грчките медиуми.

Силниот ветер и непристапниот терен го отежнуваат напорот на пожарникарите да ја стават под контрола огнената стихија.

Густиот чад, како што пренесуваат грчките медиуми, е стигнат до Атина.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести