MKDNews.com

Баша го обвинува Рама за кражба на милијарди евра

Баша го обвинува Рама за кражба на милијарди евра
август 21
13:15 2019

Лидерот на албанската опозиција Љиљзим Баша од Демократската партија вчера го обвини премиерот на Албанија, Еди Рама, за големи кражби.

„Еди Рама е уметник за измами. Се’ што вети, се’ што рече е лага, а целта се само кражби“, смета Баша, наведувајќи дека Рама со семејството и со пријателите за шест години украл милијарди евра.

„Тие се богатат, додека обичните и незаштитени луѓе се се’ посиромашни. Секое трето албанско семејство нема што да јаде зашто нивните пари ги украде Рама“, пишува Баша.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар