MKDNews.com

Пронајдени 27 мигранти во Гевгелиско

Пронајдени 27 мигранти во Гевгелиско
јули 10
12:31 2019

Вчера полицијата пронашла 27 мигранти во товарно возило со кумановски регистарски ознаки, кај клукчата Мавринци, Гевгелиско.

Мигрантите биле пронајдени околу 18 часот, а возачот Д.Р. (31) е приведен поради сомнение за извршено кривично дело ,,криумчарење на мигранти”.

Полицијата ги предала мигрантите во Прифатниот центар во Гевгелија.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести