MKDNews.com

Претепан пензионер во Пула, Уапсени тројца напаѓачи (Видео)

Претепан пензионер во Пула, Уапсени тројца напаѓачи (Видео)
јули 22
08:50 2019

Во Загреб е уапсен третиот и последен маж кој полицијата го поврза со нападот на 77-годишен човек во Пула, соопшти полицијата, пренесуваат тамошните медиуми.

Полицијата во Пула вчера околу 11.50 часот примила повик од болницата дека повреден е маж, а потоа било утврдено дека непознати лица по вербална расправија, физички го нападнале 77-годишникот.

Повредениот се здобил со тешки повреди, а полицијата успеала да ги уапси тројцата осомничени. Едниот бил уапсен во подрајчето на Пула, а другите двајца во подрачјето на Загреб.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести