MKDNews.com

Пожар во затворот „Идризово“ (видео)

Пожар во затворот „Идризово“ (видео)
јули 10
21:09 2019

Пожар избувна во стариот дел од зградата во затворот „Идризово“ попладнево, по што дел од затворениците биле евакуирани од просториите, а интервенирала и противпожарната служба.

Според информациите повредени нема, а првично реагирала затворската полиција која успеала да го изгасне пожарот, откако претходно евакуирала дел од затворениците коис е наоѓале во тој дел од затворот. Пожарот избил во делот каде што се чувале ќебиња и душеци.

Полицијата дополнително ќе треба да ги утврди причините за настанатиот пожар.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести