MKDNews.com

Нуркачите од „Акватек“ извадија и вреќа со плочки од Охридското Езеро (Видео)

Нуркачите од „Акватек“ извадија и вреќа со плочки од Охридското Езеро (Видео)
јули 22
09:03 2019

Како што е тргнато, нуркачите од од нуркачкиот центар „Акватек“ поради некои „совесни“ жители на Охрид деновиве со полни раце работа. Пред само неколку дена објавија дека ја извадиле кадата која неодамна ја најдоа фрлена во Охридското Езеро, а денеска мораа да го дорасчистат нередот под вода.На својот ФБ профил од нуркачкиот центар „Акватек“ објавија вреќа со плочки која ја извадиле од Езерото. Покрај Фотографиите напишаа:

„Вреќата со плочки беше лоцирана 2018 година. Сега е извадена…. Полека но сигурно до крајот на сезонава апартмачето ќе го реновираме…
Рибиве шо ме гледет си викет овај не е нормален“ , стои во објавата на ФБ.

Само за потсетување на 17.07 од Езерото беше извадена кадата фрлена од несовесни граѓани кои се ослободиле од сметот по реновирање на тоалет.

Оваа када верувале или не ЈП Охридски комуналец сеуште не ја има подигнато од Сараиште, па туристите се чудат зошто када има на оваа атрактивна и многу посетувана локажија во Охрид.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести