MKDNews.com

Невремето го зафати и автокампот Љубаништа во Охрид, превртени приколки и однесени шатори

Невремето го зафати и автокампот Љубаништа во Охрид, превртени приколки и однесени шатори
јули 11
06:22 2019

Невреме проследено со силен ветер и дожд вчера попладне го зафати и охридското крајбрежје.

Во автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, уништени се дел од приколките и шаторите.

Од фотографиите   се гледа дека во кампот од силниот ветер искршени се дрвја, а дел од нив паднале и врз приколките.

Од кампот велат дека нема повредени и дека допрва ќе се утврдува штетата.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести