MKDNews.com

Македонија Ел Чека ги покани Села и Касами на протест пред Влада

Македонија Ел Чека ги покани Села и Касами на протест пред Влада
јули 13
15:14 2019

Ел Чека кој ги објави на својот профил на „Фејсбук“ прислушуваните разговори, ги повика лидерите на двете опозициски партии – Алијанса за Албанците и Беса да се приклучат на протестот во Скопје, кој е закажан за 26 јули пред владината зграда.

Тој преку статус на социјалната мрежа им порача на Зијадин Села и Биљал Касами дека треба како опозиција да застанат со граѓаните на улица.

„Орелот има две глави, но едно тело, тоа е пример за вас и за сите оние кои се чувствуваат како Албанци“, напиша Ел Чека.

Од партиите на Села и Касами нема конкретен одговор за тоа дали ќе се одзват по повикот на Ел Чека и ќе се појават на протестот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести