MKDNews.com

Јувентус спремен да го жртвува Дибала за Нејмар

Јувентус спремен да го жртвува Дибала за Нејмар
јули 18
18:43 2019

Главна вест во медиумите веќе подолго време е трансферот на Нејмар, а сега покрај Барселона се појави уште еден претендент за неговиот потпис.

Нејмар сака по секоја цена да си замине од ПСЖ ова лето, па иако негов приоритет е враќањето во Барселона, Бразилецот не ја исклучува можноста да се пресели во друг европски гигант.

„Мундо Депортиво“ денес објави дека таткото на Нејмар пристигнал во Торино и ќе има средба со шефовите на Јувентус, која ќе биде од информативен карактер.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести