MKDNews.com

Бред и Анџелина не можат да се разведат!!??

Бред и Анџелина не можат да се разведат!!??
јули 04
07:53 2019

Некогаш најпознатата брачна двојка во Холивуд, Анџелина Џоли и Бред Пит ги решија скоро сите проблеми околу разводот. Познатите актери се договорија за старателството над децата, но им оснана „еден  мал“ проблем  од околу 500 милиони долари.

Се проценува дека заедничкиот  имот на Бред и Анџелина вреди околу половина милијарда долари , што им создава големи главоболки на нивните адвокати.

Правниците сметаат дека нивната бракоразводна парница би можела да трае со години се додека не се пронајде компромис  околу поделбата на имотот , на кој двајцата бои се согласиле.

Во овие 500 милиони долари спаѓаат бројни недвижнини, автомобили, накит, уметнички дела и скапоцени гардероби. Најголемиот  проблем го прави винскиот имот во Провенс. Бред и Анџелина за 60 милиони долари  купиле околу 400 хектари земјиште насадено со квалитетно винско грозје. Подоцна винаријата е унапредена и познатите актери започнале да прават наградувано вино.

Токму винаријата и наградуваното вино го прават најголемиот проблем при поделбата на имотот меѓу Бред и Анџелина. Тешко се проценува вредноста  на виното.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар