MKDNews.com

Уапсен е 64- годишен маж одговорен за авионската несреќа во која загина Емилијано Сала

Уапсен е 64- годишен маж одговорен за авионската несреќа во која загина Емилијано Сала
јуни 20
07:43 2019

Уапсен е  64- годишен маж од северен Јоркшир , осмничен за смртта на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала.

Истрагата , која со месеци се водеше за причините за падот на авионот над каналот Ла Манш доведе до човекот од Дорсет.

На 21.  јануари Сала со пилотот Дејвид Ајботсон биле на пат кон Кардиф од Нант , каде фудбалерот се простуваше од колегите по трансферот во велшкиот клуб.

Пилотот загубил контрола над авионот кој падна во Ла Манш.

Телото на  59- годишниот пилот не е најдено во остатоците од трупот на авионот , најдени на 3. февруари. Телото на Сала е најдено и идентификувано преку отисоци на прстите.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар