MKDNews.com

Шест лица загинаа во верижен судар,десетина повредени во Полска (видео)

Шест лица загинаа во верижен судар,десетина повредени  во Полска (видео)
јуни 10
05:55 2019

Од силината на ударот , автомобилите се запалиле и целосно изгореле. Несреќата се случила утрово на автопатот А6 на западот на Полска , во близина на градот Шчечин на границата со Германија.

Телата на шестмината возачи биле извлечени откако се изгаснати автомобилите. Четири лица се префрлени со тешки повреди во болница, додека една жена е во критична состојба и е префрлена во Шчечин со хеликоптер. Таа има повреди на градниот кош, главата и рбетот.

 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести