MKDNews.com

Мадона: ,, Се чувствувам како силувана !”

Мадона: ,, Се чувствувам како силувана !”
јуни 07
19:01 2019

Поп иконата Мадона рече дека се чувствувала како силувана , по текстот објавен во Њујорк Тајмс, кој за музичкатаѕвезда е зачетник на патријархатот.

Њујорк Тајмс со текстот ,,Мадона на 60” се фокусирал на староста на пејачката , што според Мадона немало да биде исто доколку би била машко.

,,Новинарката што го напиша тоа помина денови и часови и месеци со мене и беше повикана во свет кои многумина не го гледаат , но се реши да се насочи кон тривијални и неважни прашања како етничката припадност на моите соработници , бојата на моите завеси и на бескрајнотот споменување на моите години , што никогаш немаше да се случи да бев машко!” , напиша Мадона на Инстаграм.

,,Жал ми е што со неа минав пет минути. Се чувствувам силувано . И, да дозволено ми е користењето на таа аналогија со оглед на тоа дека бев силувана кога имав 19 години.” , додаде Мадона во острата критика кон новинарката на Њујорк Тајмс, Ванеса Григоријадис.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести