MKDNews.com

Ким Кардашијан е наследничка на шкотското кралско семејство!?

Ким Кардашијан е наследничка на шкотското кралско семејство!?
јуни 10
06:16 2019

Таа е член на едно од најпознатите семејства во Америка, но изгледа низ вените ѝ тече вистинска кралска крв!

Ким Кардашијан и сестрите може да се покажат како наследници на познатиот шкотски разбојник и фолклорен херој Роберт Рој Мекгрегор, кој е поврзан со првиот шкотски крал – Кенет Макалпин, пишува Daily Record.

Фото: Дејли мејл

Откритието е дело на шкотскиот новинар Крег Вилијамс, кој решил да го разлижи фамилијарното дрво на Кардашија откако разбрал за афинитетот кон шкотски имиња. Поголемата сестра на Ким – Кортни, ја крсти својата ќерка Пенелопе Шкотска Дисик, за да ја оддаде врската со земјата по мајчина линија.

“Мислев дека семејството треба да биде свесно за нивната шкотска позадина. И кога истражив, излегоа интересни работи. Јас не претпоставив дека семејството може да биде поврзано со таква историска фигура. И бидејќи MacGregors се директни потомци на шкотската кралска династија, Ким може да го бара тронот “, коментираше новинарот.

Односот на Ким и нејзините сестри со кралското семејство е преку нејзината прабаба Маргарет Елизабет Маги.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести