MKDNews.com

Горди во костими за капење на плоштад (фото)

Горди во костими за капење на плоштад (фото)
јуни 07
18:33 2019

Модна парада за позитивна слика на телото насловена „Горда што сум своја“ се одржа денеска во Скопје. Целта на парадата беше да каже „Не“ на дискриминацијата, а жените и мажите да ги „соблечат сите видови предрасуди“.

Десетина жени денеска без разлика на својата големина, висина, кожа или таканаречени „недостатоци“, излегоа само во костими за капење на плоштадот „Македонија“.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време