MKDNews.com

Голем пожар во станбен блок во Лондон

Голем пожар во станбен блок во Лондон
јуни 10
06:21 2019

Во источниот дел од Лондон  избувна голем пожар во станбен блок , при што беа зафатени становите од приземјето до шестиот кат.

Во објавата на Твитер на локалната пожарникарска служба, на местото на пожарот се испратени 15 возила , а во гаснењето учествувале стотина пожарникари.

Пожарот избувнал во областа Депас Гарденс,каде живее сиромашно население.

Портпаролот на полицијата изјави дека нема повредени и дека биле затворени околните улици.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар