MKDNews.com

Заев во Србија дочекан со срдечен поздрав

Заев во Србија дочекан со срдечен поздрав
мај 20
07:48 2019

Заев, на покана на српскиот претседател, Александар Вучиќ вчера присуствуваше на свеченото отворање на новото автопатско решение од 26 километри кое поминува низ грделичка клисура од Коридорот 10.

И покрај тоа што по неодамнешниот престој во Македонија за време на инаугурацијата на новиот македонски претседател, српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека има мали шумови во односите Белград – Скопје, кои ќе треба да се надминат во следниот период, сепак, македонскиот премиер вчера во србија имаше срдечно добредојде

Добредојдовте претседателе на владата – господине Заев, беше напишано на транспарентот на еден од мостовите, на новиот автопат што ја поврзува Србија со Македонија, а пораката за добредојде беше напишана како на македонски така и на српски јазик, што му дава големо значење на вчерашното присуство на македонскиот премиер.

Заев, на покана на српскиот претседател, Александар Вучиќ вчера присуствуваше на свеченото отворање на новото автопатско решение од 26 километри кое поминува низ грделичка клисура од Коридорот 10.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести