MKDNews.com

Заев: Имам право на одмор

Заев: Имам право на одмор
мај 14
06:31 2019

Имам право на одмор. И ми треба малку да се одморам. Никаква друга причина нема, вели премиерот Зоран Заев, во изјава за Телма, а по реакциите во јавноста дека со видео порака му честиташе на новиот претседател Стево Пендаровски, наместо да присустува на инаугурацијата.

Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски не бил поканет на свеченоста, а не се канеле ниту противкандидатите Гордана Силјановска Давков и Блерим Река.

И да биле поканети можеби писмата ќе им задоцнеле, оти од службите во Собранието ги испратиле во сабота попладнето, велат од законодавниот дом.

На свеченоста беа присутни претседатели и високи функционери од регионот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар