MKDNews.com

Трамп: Иран ќе се соочи со голема сила ако направи нешто против американските интереси

Трамп: Иран ќе се соочи со голема сила ако направи нешто против американските интереси
мај 21
07:46 2019

Трамп во изјава за новинарите во Белата куќа повторно го нарече Иран „непријателски” и „провокатор број еден на тероризмот”.

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека Иран ќе се соочи со „голема сила” доколку се обиде да направи што било против американските интереси на Блискиот исток.

– Ако направат нешто, ќе се соочат со голема сила, рече Трамп, но додаде и дека нема сигнали дека Иран ќе направи такво нешто.

Трамп во изјава за новинарите во Белата куќа повторно го нарече Иран „непријателски” и „провокатор број еден на тероризмот”.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести