MKDNews.com

Трагична свадба : Младоженецот загинал додека ги развезувал гостите

Трагична свадба : Младоженецот загинал додека ги развезувал гостите
мај 13
06:47 2019

Наместо прва брачна ноќ- погреб. Тоа се случило во близина на Требиње кога загина 32 годишен младоженец веднаш по свадбата.

Несреќата се случила 40 минути по полноќ , кога 32 – годишниот Марко Анѓелиќ удрил во стена на патот кон Дубровник , развезувајќи ги гостите од свадбата. Тој пред неколку дена дошол од Белград во родниот крај , во Требиње за да ја направи свадбата.

По веселбата тргнал да ги однесе неколкумина од гостите до дома. Во несреќата тешко биле повредении другите патници во автомобилот Алфа Ромео. Тешко се повредени две момчиња и една девојка , кои се во болница во Требиње и се во стабилна состојба.

Четвртиот сопатник единствено е неповреден. За сега ен се знае што е причина за несреќата и како младоженецот удрил во стената покрај патот .

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести