MKDNews.com

Нови „бомби“ на интернет, пратеникот Богоевски порачувал кокаин

Нови „бомби“ на интернет, пратеникот Богоевски порачувал кокаин
мај 15
20:52 2019

Нови прислушувања се објавуваат на интернет. На анонимен профил на социјалните мрежи објавено е видео од 40 секунди во кое пратеникот Павле Богоевски се слуша како нарачува наркотични средства. 

Богоевски вели дека случајот ќе го пријави кај надлежните за незаконско прислушување. Но кој го прислушувал? Тој самиот се сомнева дека го снимал таксист пред околу 2-3 месеци. Одговорот зошто е објавено видеото, го гледа кај политичките опоненти. 

До сега, од истиот профил се објавени неколку прислушувања чие објавување веќе претставува казниво и забрането дело.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести