MKDNews.com

Касиљас хоспитализиран поради срцев удар

Касиљас хоспитализиран поради срцев удар
мај 02
06:28 2019

Легендарниот Шпанец Икер Касиљас вчера наутро е примен во Ургентен центар во една приватна болница во Порто.

Лекарите по деталните прегледи утврдиле дека голманот на Порто 37 годишниот Касиљас доживеал срцев удар, поради што му била направена и катетеризација на срцето.

Според португалската агенција РТП , Касиљас по интервенцијата е во добра состојба се опоравува и не е во животна опасност.

Поранешниот капитен на Реал Мадрид, неодамна потпиша нов тригодишен договор со португалскиот гигант Порто.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести