MKDNews.com

Кајли Миног го победи ракот и го прослави 51.роденден

Кајли Миног го победи ракот и го прослави 51.роденден
мај 29
07:04 2019

Една од најпознатите поп ѕвезди на крајот на минатиот век и секс симбол во историјата на поп културата , Кајли Миниог , го прослави својот 51. роденден.

встралијката , иако се соочи со ракот на дојката и со лични проблеми , изгледа одлично. Таа има над два милиона фанови на Инстаграм , кои велат дека сега изгледа подобро од кога било.

Кајли е родена во Мелбурн на 28. мај 1968 и од пејачка која беше пречекана на нож од критиката , стана еден од најпродаваните австралиски производи.

Почнала на 11 години со актерска кариера во телевизиски серии , се додека во 1987 со песната ,,Lokomotion”, не се искачи на првото место на топ листите во Австралија , по што следуваа успеси во целиот свет.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести