MKDNews.com

Jа пцуеја судијката и кажаа дека ова е Албанија

Jа пцуеја судијката и кажаа дека ова е Албанија
мај 17
07:49 2019

Кумановската група изразила револт и не и дозволиле на судијката да зборува на македонски.

Кумановската Група му се обрати на македонската судијка: Зборувајте албански, тука е Албанија, вие „БЕГАЛЦИ”, сте дојдени овде, рече Вал Зекај од Кумановската група, не дозволувајќи и на судијката да зборува. Него го поддржаа и другите членови на Групата.

Тие добија овластување на адвокатите и ја напуштија седницата.

Барања на обвинетите за Диво Насеље:

Премиерот Зоран Заев да ги изнесе доказите дека овој случај е политички монтиран, дека бил замка подготвена од власта на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ.

Во телефонски разговор Артан Груби и Али Ахмети не прелажаа дека можеме да се предадеме со посредство на ОБСЕ.

Да се објави целата снимка од полициската акција за да се види дека командантите Бег Ризај и Мирсад Ндрецај беа убиени откако ѝ се предадоа на полицијата.

 

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести