MKDNews.com

Владата одлучи земјава да се вклучи во обновата на Нотр Дам

Владата одлучи земјава да се вклучи во обновата на Нотр Дам
април 16
21:11 2019

Владата на денешната 130. седница донела одлука да се вклучи во поддршката за реставрација на катедралата Нотр Дам.

„Владата го задолжи Министерството за надворешни работи на нашата земја да стапи во контакт со МНР на Република Франција за координација во врска со помошта на меѓународната заедница за помошта за реставрација на опожарената црква Нотр Дам, со цел да се определи најсоодветна поддршка од Република Македонија во знак на солидарност за обновата на овој грандиозен споменик од цивилизациско значење“, информираат од Владата.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар