MKDNews.com

Роналдо со Георгина во Дубровник во апартман од 7.000 евра на ноќ

Роналдо со Георгина во Дубровник во апартман од 7.000 евра на ноќ
април 22
18:29 2019

Кристијано Роналдо заедно со неговата девојка Георгина Родригез слетале на аеродромот „Ќилипи“ во Дубровник , а потоа се сместиле во вила во која ноќевање чини 7.000 евра. Таму славниот фудбалер ги поминува велигденските празнични денови.

Во истата вила, наречена „Шехерезада“, престојувале и познати актери како што се Џејми Фокс, Елизабет Тејлор, Ричард Бартон и Софија Лорен.

Георгина на Инстаграм веќе се пофалила со фотографии од апартманот.

Третманот каков што оваа двојка го добила во Дубровник не го добиле ниту најголемите државници во свето.

И додека не така одамна најмоќната жена во светот Ангела Меркел пропешачила од Плоче до Кнежев двор, а пред неа исто така и американскиот потпретседател Дик Чејни, како меѓу многубројните моќници на светот и британскиот принц Чарлс, Роналдо и неговата девојка Георгина во црно комбе со затемнети стакла ги донеле до самата врата на ресторанот во градските ѕидини. Освен на Роналдо, во поновата добровничка историја таков третман му бил пружен единствено на папата Иван Павле Втори.

извор  „Дубровачки вјесник“.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар