Актерката во септември ќе наполни 55 години , но вчера предизвика огромно вбнимание на забава во Париз.

Белучи беше облечена во фустан со принт на леопард. Убавата актерка , која важи за една од најубавите жени на денешницата, му позираше на познатиот фотограф Ричард Џанори.

Неодамна Белучи потврди дека е во врска со 18 години помладиот француски уметник Николас Лефебр , а блиските пријатели велат дека Моника е пресреќна во врската.