Наместо во препознатливите елегантни фустани или здолништа, популарната пејачка се одлучила за стајлинг кој наликува на тинејџерка од Њујорк. Црни панталони, лежерен сако , бела маичка и патики.

За тренди стајлингот кој го презентирала во Загреб, Лепа Брена доби илјадници позитивни коментари од фановите.