MKDNews.com

Лажна вест било дека Филипче му понудил оставка на Заев

Лажна вест било дека Филипче му понудил оставка на Заев
април 13
19:08 2019

Во дел од медиумите попладнево се рашири информација дека министерот за здравство му понудил оставка на премиерот Заев.

Извори блиски до владата  ја демантираат оваа вест…

-Лажна е информацијата дека мнистерот Филипче понудил оставка кај Заев , велат извори во Владата.

Како причини, медиумите кои ја пренесоа веста за оставката е големиот број на жртви како последица на епидемијата со морбили.

„Магазин“: Филипче му понудил оставка на Заев заради големиот број на жртви

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар