MKDNews.com

Гога беше на кафе кај Река

Гога беше на кафе кај Река
април 17
21:17 2019

Претседателскиот кандидат Блерим Река преку Фејсбук обајви дека пиел кафе со противкандидатката Гордана Силјановска Давкова. На ред е кафето со Стево Пендаровски.

– Во самата завршница на претседателска кампања, штабот на Река денес почна со иницијатива да ги покани противкандидатите на кафе во нашиот штаб. Денес штабот на Река го посети кандидатот на ВМРО Гордана Силјановска Давкова. Се надеваме овие денови штабот да го посети и кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски. Сѐ со цел да покажаме желба до крај за фер и демократска кампања, напиша Река.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести