MKDNews.com

Eдно лице повредено во вооружениот грабеж на НЛБ Банка во Чаир

Eдно лице повредено во вооружениот грабеж на НЛБ Банка во Чаир
април 15
17:48 2019

Вооружени лица утрово извршиле разбојништво во „НЛБ банка“ на улицата „Ферид Бајрам“ наспроти зградата на скопската општина Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари.

Во МВР настанот е пријавен во 10,30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од огнено оружје, но нема повредени.

Од страна на разбојниците физички е повреден Е.Е., 26-годишен. вработен како обезбедување во банката.

Полициски службеници веднаш по пријавувањето на разбојништвото стигнале на местото на настанот и во тек е истрага за расчистување на случајот.

Неофицијално, пак, во одредени медиуми се споменува дека се одземени околу 100.000 евра.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар