MKDNews.com

Американски маринец со нож убил Јапонка , па се самоубил

Американски маринец со нож убил Јапонка , па се самоубил
април 13
19:14 2019

Припадник на војската на САД со нож убил јапонска државјанка , а потоа се самоубил во јапонскиот град Окинава.

Според Министерството за надворешни работи на Јапонија се води истрага заедно со поморкста криминалистичка служба работат заедно за да ги утврдат причините за трагедијата .

,,Ова е апсолутна трагедија и ние во целост ја поддржуваме истрагата.” , се наведува во соопштението. Американскиот маринец бил доделен во оваа единица  и ње жител на Окинава.

Заменик јапонскиот министер за надворешни работи Такео Акиба , му телефонирал на американскиот амбасадор Вилијам Хагерти и изразил жалење , барајќи соработка во истрагата за да не се повторат слични инциденти.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар