MKDNews.com

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес ја стресе Македонија
март 21
08:04 2019

Земјотрес е регистриран во Македонија, со епицентар на 2 км од Вевчани и на 3 км од селото Октиси.

Се работи за земјотрес од 2 степени, а бил на длабочина од 7 км.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести