MKDNews.com

Уапсени две лица поради снимање и дистрибуција на детска порнографија

Уапсени две лица поради снимање и дистрибуција на детска порнографија
март 22
08:15 2019

Германската полиција денеска соопшти дека во баварскиот град Вирцбург уапсила две лица осомничени за снимање и дистрибуција на детска порнографија.

Осомничените на „даркнет” дистрибуирале материјали на кои се прикажани момчиња.

Истражителите соопштија дека еден од осомничените бил поврзан со Центар за грижа за децата, но не открија повеќе детали.

осомничените се уапсени откако полицијата извршила претрес во Центарот за грижа за децата.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести