MKDNews.com

Приведен Митко Чавков

Приведен Митко Чавков
март 12
21:22 2019

Пред половина час е приведен поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков и однесен е во Истражниот затвор во Шутка.

Чавков е обвинет за настаните за 27. април во 2017 година во Собранието, а приведен е најверојатно поради опасност од бегство.

Во петок се очекува пресуда.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести