MKDNews.com

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“
март 14
20:27 2019

Мерка притвор за прво и второосомничените за несреќата кај Ласкарци, односно за Дурмиш Белули, сопственикот на „Дурмо Турс” и раководителот вработен во неговата фирма, одреди судија на претходна постапка.

За третоосомничениот, кој е еден од одговорните лица во компанијата е изречена мерка куќен притвор. За другите осомничени се очекуваат одлуките во следните неколку часа.

Обвинителството бараше и притвор за возачот на црвениот автобус. Скопското обвинителство покрена истрага против седум лица како одговорни за катастрофалната несреќа во која загинаа 15 патници.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар