MKDNews.com

Две деца и двајца воспитувачи заразени со смртоносната бактерија МРСА

Две деца и двајца воспитувачи заразени со смртоносната бактерија МРСА
март 12
21:16 2019

Четворица новозаразени со смртоносната бактерија МРСА се откриени во скопско училиште и градинка. Заразени се две деца и двајца воспитувачи, објави плусинфо.мк

Смртоносната бактерија МРСА е откриена во една градинка и основно училиште во Скопје при вонредна контрола.

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) потврди дека од бактеријата МРСА има четворица заразени за кои веќе инспекцијата излегла на терен, но немаат пријава за бебиња родени во Чаир носители на бактеријата.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести