MKDNews.com

Доаѓа Тесла Y !

Доаѓа Тесла Y !
март 06
07:59 2019

Илон Маск на Твитер објави дека на 14 март во дизајнерското студиот на Тесла во Лос Анџелес ќе го претстави новото компактно СУВ. Како што е објавено , ќе се вика Модел Y . Се знае и дека ќе биде за десетина проценти поголем и за исто толку проценти поскап од популарниот Модел 3.

Elon Musk

@elonmusk

Model Y unveil event on March 14 at LA Design Studio

13.6K people are talking about this

Според првичните информации Моделот Y ќе има речиси 75% од компонентите на Моделот 3 . Перформансите и цената ќе бидат познати на денот на презентацијата , потврдува Маск.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар