MKDNews.com

Чешка манекенка доби 8 години затвор во Пакистан

Чешка манекенка доби 8 години затвор во Пакистан
март 21
07:58 2019

Чешката манекенка Тереза Хлускова доби казан затвор од 8 години во пакистан , откако се обидела да прошверцува хероин вреден над милион долари.

Манекенката Хлускова на глас плачеше кога ја дозна затворската казна во судот во Лахоре , на истокот на пакистан. 22 – годишната манекенка била уапсена додека се обидувала да прошверцува 6 килограми хероин во јануари минатата година преку аеродромот во лахоре. Таа од таму требало да патува во Ирска преку Дубаи .

Нејзиниот адвокат изјави дека ќе се жали на пресудата. Таа исто така треба да плати и парична казна од 800 американски долари.

Откако беше уапсена Хлускова им рекла на истражителите дека дошла во Пакистан да работи како манекенка , но дека некој и ја ставил дрогата во багажот.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести