MKDNews.com

Заев: Нашиот пријател Грција прва го ратификува Протоколот за НАТО

Заев: Нашиот пријател Грција прва го ратификува Протоколот за НАТО
февруари 09
07:53 2019

 официјален фејсбук-профил напиша дека Грција е прва земја што го ратификуваше Протоколот и: „Гордо кажуваме дека ние сме НАТО!“.

– Нашиот пријател, Република Грција е првата земја која го ратификуваше протоколот за членство на нашата земја во НАТО. Одиме кон гарантиран успех. Полесно е со сојузници, гордо кажуваме дека ние сме НАТО, напиша Заев на Фејсбук, додавајќи ги знамињата на двете земји.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар