MKDNews.com

Се самоуби српскиот ракометар Новак Бошковиќ

Се самоуби српскиот ракометар Новак Бошковиќ
февруари 05
07:16 2019

29-годишниот ракометар Новак Бошковиќ, кој што играл и за селекцијата на Србија, е пронајден мртов во својот стан.

Според првите неофицијални информации, најверојатно станува збор за самоубиство, бидејќи покрај него е пронајден пиштол кој го поседувал со дозвола.

Во тој момент со него во станот била и неговата сопруга, а мотивот ќе биде утврден во текот на истрагата.

Бошковиќ играше на позицијата десен бек, а во последно време играше во првенството на Израел.

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести