MKDNews.com

Поранешната прва дама на САД во центарот на вниманието на Греми

Поранешната прва дама на САД   во центарот на вниманието на Греми
февруари 11
19:42 2019

Мишел Обама  ги изненади госите на доделувањето на наградата Греми , кога се појави на сцената.

Публиката толку гласно ја поздрави , што Мишел мораше да одржи кус говор. Позната по добриот вкус , Обама беше облечена во светкав костум и с епојави на доделувањето на наградата на сцената заедно со Алисија Кејс, Лејди Гага , Џад Пинкет Смит и Џенифер Лопез.

,,Имаме шоу за да го одработиме . “ , на општо одушевување на публиката по што одржа говор за влијанието кое музиката го имала врз неа.

,,Без оглед дали сакаме кантри , рап или рок , музиката ни помага да ја споделуваме нашето достоинство и тага , надеж и радост. Ни овозможува да се слушнеме меѓусебе , да се повикаме внатре. Музиката ни покажува дека се е важно , секоја приказна со секаков глас , секоја нота на секоја песна. Нели е така , дами? “ , рече Мишел во говорот.

По завршувањето на свечениоста Мишел Обама на Твитер објави дека сакала да биде со Алисија Кејс на нејзината голема прослава.

Michelle Obama

@MichelleObama

A big part of friendship is showing up for your girls—that’s why I was thrilled to be there for the one and only @aliciakeys at the . She is one of the most genuine and thoughtful people I know—there’s no one better to help us all celebrate the unifying power of music!

36.8K people are talking about this

0 Коментари

Нема коментари!

Нема коментари во овој момент, сакате да напичите нов?

Напишете Коментар

Напишете Коментар

Напишете коментар